top of page

Harjoittelijat

Täältä löydät alueesi Rosen-harjoittelijat. Harjoitusjaksolla oleva Rosen-opiskelija on suorittanut kaikki Rosen-terapeuttikoulutukseen kuluvat opinnot ja suorittaa opiskelun viimeistä vaihetta. Harjoittelijat perustavat oman vastaanoton ja valmistuakseen tekevät 350 asiakashoitoa.  Tämän jakson jälkeen he valmistuvat Rosen-terapeuteiksi.

Harjoittelijat: ilmoita info@rosenmetodi.fi jos haluat yhteystietosi julkaistavaksi / päivitettävän.

Espoo

Hanna Clewer

040 742 4881
hanna.clewer@gmail.com

Jaana Kelokorpi
Helmipöllönkatu 7 C 21
0400 278 076
jaana.kelokorpi@outlook.com

Katri Tuohi
Haltijatontuntie 34
050 354 9988 
katri@hoitohuoneaina.fi

Helsinki

Lassi Alhorinne
Kaartintorpantie 4
040 414 9065 
lassialhorinne@gmail.com

Stina Bergholm
Vuosaari
044 573 6790 s.bergholm@luukku.com

Marita Forsten

040 593 1006
juliaanan.helmi@hotmail.com

Tarmo Halme
Rosen Huone, Oikokatu 6-8
050 344 8081
tarmohalme@gmail.com

Marke Murtomäki
Iso-Roobertinkatu 17-19
050 356 9116 
joogamarketta@gmail.com

Minna Määttä
Vaniljakuja 3 b 26
040 758 2813
minna.fysiofun@icloud.com

Irene Nurminen
Lauttasaari
0400 406 280 
irkku.nurminen@gmail.com

Kati Saarinen
Rosen-huone, Oikokatu 6-8
050 547 4811 
katis.rosen@gmail.com

Rabbe Thomasson
Lahnaruohontie 4
040 850 0734 
rabbe.thomasson@gmail.com

Sini Välipakka

040 841 2853 
sini.valipakka@gmail.com

Kai Sadinmaa
Dosentintie 7
050 412 4670
kaisadinmaa@gmail.com


 

Hyvinkää

Virva Pohjola
Varpukatu4
050 306 5028
virva.pohjola@gmail.com

Marjukka Torvinen
Siltakatu 12 - 14
050 595 3451
marjukka.torvinen(at)gmail.com

Hämeenlinna

Nina Lind
Tulimäki 7
050 309 9428
ninaelina.lind@gmail.com

Joensuu

Niina Vider
Pohjoiskatu 6
040 715 1641
niina@lempeydesta.fi

Jyväskylä

Jussi Helaakoski
Kaijanpääntie 10
Rosen-Huone Väinönkatu 28 A 5

050 379 4519 jussi@gaiawellbeing.net

Kokkola

Tiina Mäntylä
Karpalotie 13
050 346 9881
tiinamantyla7@gmail.com

Kotka

Susanna Timperi
Kyminlinnantie 6
040 502 7105
susanna.timperi@gmail.com

Kuopio

Johanna Jauhiainen
Linnanpellonkatu 18 as 3
050 539 3501
johannajauhi@gmail.com

Mikkeli

Kati Saarinen
Terapiaperhonen
Raatihuoneenkatu 12

katis.rosen@gmail.com

Muhos

Raili Söderström-Laakkonen
Rova
0400 682 411
railisl@hotmail.com

Oulu

Mervi Riipinen
Vihreä Huone, Kirkkokatu 2
0400 231 864
mervi.riipinen@gmail.com

Leila Ruusu

040 505 1619
 

Raili Söderström-Laakkonen
Kiilakiventie
0400 682 411
railisl@hotmail.com

Maarit Pekkala

Martinniemi 

044 553 3746

maarpe12@gmail.com

Outokumpu

Niina Vider
Suutarinkatu 9
040 715 1641
niina@lempeydesta.fi

Polvijärvi

Niina Vider
Fysikaalinen Hoitola Terhakka, Välitie 2
040 715 1641
niina@lempeydesta.fi

Porvoo

Raisa Nieminen

Suolaketie 4

0504782505

Sipoo

Raisa Nieminen

Iso Kylätie 9

0504782505

Turku

Tarja Kurikka
Kohmontie 8 A13
044 211 5252
tarjakurikka@outlook.com

Tuusula

Emmi Karenko

050 353 0519
 

Vantaa

Emmi Karenko

050 353 0519
 

Äänekoski

Merja Kaukometsä
Torikatu 1
040 841 1880
merjakaukometsa@hotmail.com

bottom of page